6431414 | 03-6426994 | רח' אחימאיר 13, רמת אביב ג', ת”א

אסתטיקה של החניכיים

החניכיים הם אלמנט עיצובי חשוב באסתטיקה של הפנים בכלל, והחיוך בפרט. החניכיים הוורודות חייבות להשתלב במבנה השיניים על מנת לתת לחיוך את היופי שלו, והשפעת החיוך על הזולת – גדולה…..

במה אנחנו יכולים לעזור?

התאמת פרופורציות – לעיתים השיניים לא נראות בפרופורציות יפות, והן יכולות להיות קצרות מדי – דבר המשפיע על היופי של החיוך. ביכולתנו, בפעולות פשוטות יחסית, לשנות מצב זה ולתת החושף שיניים באורך הנכון. כמו כן לעיתים אצל אנשים מסוימים – החיוך חושף יותר מדי חניכיים – וגם אז רופא החניכיים המנוסה יודע להשפיע הן על גובה החניכיים ביחס לשפה, והן גובה קו החיוך של השפה העליונה.

לפני אחרי
esthetic 1 pre esthetic 1 post

 

נסיגת חניכיים – חשיפת שורשי שיניים היא תופעה נפוצה היום, במיוחד עקב צחצוח שיניים שלעיתים נוטה להיות חזק מדי. חשיפת השורשים גורמת למראה לא יפה של החיוך, והרבה אנשים רגישם רוצים לתקן זאת על מנת להחזיר את מראה החניכיים היפה לקדמותו. ברוב המקרים – זו בהחלט משימה אפשרית על יד השתלת חניכיים. זהו ניתוח פלסטי, בו נוטלים פיסת חניכיים ממקום אחד בפה (בדרך כלל החייך) ושותלים במקום הפגוע. התוצאות של ניתוחים עדינים אלו – טובים ביותר.

לפני אחרי
esthetic 2 post
Slide1 pre Slide2 post

 

עיבוי החניכיים – לעיתים במקומות שחסר שן, יש שקיעה של החניכיים, דבר הגורם למראה לא אסתטי גם לאחר ביצוע שתל או גשר. ישנה אפשרות לעיבוי החניכיים והחזרת המצב לקדמותו על ידי השתלת חניכים במקום השקוע והוספת הנפח של הרקמה מחדש. זו פעולה פשוטה הנותנת תוצאה יפה ומחזירה לחיוך את נפחו הטבעי.

לפני אחרי
 gingiva augmentation pre gingiva sugmentation post

 

הסרת כתמים –בחניכיים יכולים להיות כתמים בצבע כהה הנוצרים או מחומרים שונים שחדרו לחניכיים עם השנים, או היו שם מלידה (פיגמנטציה מולדת). רופא החניכיים יכול להסיר את הכתמים הללו בפעולה כירורגית פשוטה, ולסלק את המטרד מהחיוך.

לפני אחרי
 depig pre  depig post