6431414 | 03-6426994 | רח' אחימאיר 13, רמת אביב ג', ת”א

הוראות אחרי הרמת סינוס

מטופל\ת יקר\ה,
עברת ניתוח "הרמת סינוס", אנא קרא\י הוראות אלה והקפד\י לבצעם:

1. ביממה הקרובה יש לאכול מאכלים קרים ורכים (גלידות, מוצרי חלב וכ"ו), ניתן לאכול כשעתיים לאחר הניתוח. יש להימנע ממאכלים חמים וקשים ושתייה חמה בשבוע הראשון.
2. צפוי להיות דם ברוק לפחות 24 שעות לאחר הניתוח, ויש סבירות שתקומו בבוקר עם כרית "אדומה" – זה נורמאלי. את הרוק יש לבלוע גם אם הוא מעט דמי. בשום פנים אין לירוק או לשטוף את הפה ביממה הקרובה, פעולות אלה יחישו את הדימום.
3. במידה וישנו דימום מאזור הניתוח יש ללחוץ על האזור בעדינות עם ספוגית סטרילית או שקית תה רטובה, במשך 20 דקות. במידה ופעולה זו לא עזרה לאחר שני ניסיונות יש ליצור קשר עימי.
4. בשום פנים אין לקנח את האף בשבועיים הראשונים. אם ישנו דימום מהאף, שהיא תופעה נורמאלית לאחר הפרוצדורה, יש לשכב עם הראש לאחור, ולשים צמר גפן בנחיר המדמם עד להפסקת הדימום.
5. יש להשתדל להימנע מעיטוש במשך השבוע הראשון (לעצור את העיטוש במידת האפשר). במידה ויש צורך בלתי נמנע להתעטש – יש לעשות זאת בפה פתוח.
6. ביומיים הראשונים עלולה להתפתח נפיחות באזור הניתוח ומתחת לעין. נפיחות זו מגיע לשיאה 3 ימים לאחר הניתוח, ויורדת כעבור כשבוע. גם "סימנים כחולים" של שטף דם הם נורמאליים. ניתן להפחית תופעות אלו על ידי אפליקציה של שקית קרח ביום הניתוח (10 דקות קרח ועשר דקות הפסקה למשך מספר שעות), ושכיבה עם ראש מורם בשני הלילות הראשונים.
7. בשבוע הראשון אין לצחצח את האזור.עם התפרים.
8. החל מעוד 36 שעות ולמשך שבועיים יש לשטוף את הפה עם תכשיר שטיפה מסוג קורסודיל (או כל תמיסה אחרת המכילה כלורהקסידין 0.2%) . יש לגרגר עם החומר במשך דקה , לירוק ואח"כ לא לשטוף את הפה במשך חצי שעה. פעולה זו יש לבצע פעמיים ביום.
9. בשבועיים הקרובים יהיו בפה תפרים.
10 . יש לקחת את האנטיביוטיקה והכדורים לשיכוך כאבים. יש לקחתם בדיוק על פי ההוראות במרשם שקיבלתם.

11. אסור לעשן. עישון מפריע לריפוי המקום, וכן גורם מעודד לכישלון של שתלים והשתלות עצם בטווח הקצר ובטווח הארוך.

12. בכל שאלה ניתן לפנות אלי במרפאה או בנייד. יש לבוא לביקורות אחר הניתוח כפי שנקבע.

החלמה מהירה וקלה !