6431414 | 03-6426994 | רח' אחימאיר 13, רמת אביב ג', ת”א

הוראות אחרי שתלים או השתלת עצם

מטופל\ת יקר\ה,
עברת ניתוח שתלים או השתלת עצם. אנא קרא\י הוראות אלה והקפד\י לבצעם:

1. ביממה הקרובה יש לאכול מאכלים קרים ורכים (גלידות, מוצרי חלב וכ"ו), ניתן לאכול כשעתיים לאחר הניתוח. יש להימנע ממאכלים חמים וקשים ושתייה חמה בשבוע הראשון.
2. צפוי להיות דם ברוק לפחות 24 שעות לאחר הניתוח, ויש סבירות שתקומו בבוקר עם כרית "אדומה" – זה נורמאלי. את הרוק יש לבלוע גם אם הוא מעט דמי. בשום פנים אין לירוק או לשטוף את הפה ביממה הקרובה, פעולות אלה יחישו את הדימום.
3. במידה וישנו דימום מאזור הניתוח יש ללחוץ על האזור בעדינות עם ספוגית סטרילית או שקית תה רטובה, במשך 20 דקות. במידה ופעולה זו לא עזרה לאחר שני ניסיונות יש ליצור קשר עימי.
4. יש לבוא לביקורות כפי שנקבע.
5. ביומיים הראשונים עלולה להתפתח נפיחות באזור הניתוח ומתחת לעין. נפיחות זו מגיע לשיאה 3 ימים לאחר הניתוח, ויורדת כעבור כשבוע. גם "סימנים כחולים" של שטף דם הם נורמאליים. ניתן להפחית תופעות אלו על ידי אפליקציה של שקית קרח ביום הניתוח (10 דקות קרח ועשר דקות הפסקה למשך מספר שעות), ושכיבה עם ראש מורם בשני הלילות הראשונים.
6. בשבוע הראשון אין לצחצח את האזור עם התפרים.
7. החל מעוד 36 שעות ולמשך שבועיים יש לשטוף את הפה עם תכשיר שטיפה מסוג קורסודיל (או כל תמיסה אחרת המכילה כלורהקסידין 0.2%) . יש לגרגר עם החומר במשך דקה , לירוק ואח"כ לא לשטוף את הפה במשך חצי שעה. פעולה זו יש לבצע פעמיים ביום.
8. בשבועיים הקרובים יהיו בפה תפרים.
9 . יש לקחת את האנטיביוטיקה והכדורים לשיכוך כאבים. יש לקחתם בדיוק על פי ההוראות במרשם שקיבלתם.

10. אסור לעשן. עישון פוגע בריפוי וכן גורם מסייע לכישלון שתלים והשתלות עצם, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

11. בכל שאלה ניתן לפנות אלי במרפאה או בנייד.

12. החלמה מהירה וקלה !